top of page
Szukaj
  • ZdjÄ™cie autoradomowelaboratorium

Jak zbadać dziecko na zawartość narkotyków w organizmie

Chociaż substancje psychoaktywne nie są legalne, to jednak dla chcącego nic trudnego. Handlowanie narkotykami jest często spotykanym zjawiskiem także w szkołach. Nic więc dziwnego, że rodzice martwią się o zdrowie swoich pociech. Niektórzy sięgają po substancje odurzające z ciekawości, drudzy pod presją rówieśników i w celu zaimponowania, a jeszcze inni z nudów w celu uzyskania stanu pobudzenia czy w celu ucieknięcia od rzeczywistości. Nie jest wcale trudno poznać, że dziecko znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnych ze względu na swoiste zachowania. Jeśli podopieczny zaczyna się dziwnie zachowywać i rodzic podejrzewa stosowanie przez niego narkotyków, warto sięgnąć po apteczne testy do domowego użytku.


Test narkotykowy

 

Testy narkotykowe w trosce o zdrowie dziecka


Nagła zmiana zachowania dziecka i wrażenie, że dzieje się coś z nim złego powinny zaniepokoić rodziców. U nastolatków popularną substancją psychoaktywną jest amfetamina, którą wbrew pozorom nie jest wcale tak trudno zdobyć. Problemy w szkole czy w domu, ciągła presja, duży stres, częsta zmiana środowiska, znudzenie, chęć ucieczki od rzeczywistości czy też szukania silniejszych wrażeń – wszystko to może przyczynić się do sięgnięcia po narkotyki, które dostępne są pod różnymi postaciami.


Test narkotykowy

Jeśli zatem rodzic podejrzewa zażywanie substancji odurzających przez swojego podopiecznego, to powinien podjąć stosowne działanie. Warto wówczas sięgnąć po apteczne testy na narkotyki, które są w stanie wykryć już ich śladowe ilości i to nawet po kilku dniach od użycia. Tego typu testy są łatwe w użyciu. Mogą wykrywać jeden konkretny rodzaj narkotyku lub znacznie większą ich ilość. Testy narkotykowe mogą być ze śliny i z moczu oraz z krwi i z włosów. Te ostatnie pozwalają na wykrycie substancji psychoaktywnych nawet w przeciągu kilku miesięcy od ich zażycia.


Rodzicu, te objawy powinny wzbudzić Twoje podejrzenia


Zanim rodzic sięgnie po test narkotykowy, warto najpierw uważnie poobserwować dziecko. Pierwszym krokiem powinno być wykonanie testu na zachowanie źrenicy. Po zażyciu narkotyków, z wyjątkiem heroiny, źrenice oczu rozszerzają się i nie reagują na światło. Warto zatem ustawić dziecko przy mocnym źródle światła, po czym zasłonić mu szczelnie dłonią oczy na kilkanaście sekund, a następnie szybko zdjąć ręce i obserwować zachowanie źrenic. Jeśli nie zareagują na zmianę światła, czyli nie zwężą się, dziecko prawdopodobnie zażyło substancję psychoaktywną. Niepokojącymi objawami są słodka woń oddechu, przekrwione oczy, chichot, bezsenność, nadaktywność, brak apetytu, przyśpieszony oddech, zwiększone wydalanie moczu, wybuchy agresji, częste infekcje, przewlekły katar, ubytek masy ciała, niespodziewane wyjścia z domu, zaniedbywanie obowiązków, wydawanie sporych sum pieniędzy, senność, apatia.

4 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page